Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Mark Tul Cicero (3 janar të vitit 106 p.e.s - 7 dhjetor 43 p.e.s) i njohur si Ciceroni ishte historian dhe filozof i Romës së Lashtë. Konsiderohet si një nga oratorët më të mëdhenj të Romës së Lashtë.

ThënieRedakto

  • Zyret e para prejë hyjnijve t'pa-dekshme i keni.
  • Njeriu nuk lind për veten e tij, por për atdheun.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: