Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Earl Nightingale (12 mars 1921 - 25 mars 1989) ishte një folës motivues dhe autor amerikan, i njohur si "Dekani i Zhvillimi personal." Nightingale ishte autor i librit "Strangest Secret", i cili ekonomisti Terry Savage e ka ​​quajtur "... një nga librat më të mëdhenj motivues të të gjitha kohërave".

ThënieRedakto

  • Jemi përmbledhje e asaj për të cilën mendojmë tërë ditën.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me: