Fethullah Gylen

klerik dhe mendimtar mysliman
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Fetullahgulen.png

Fetullah Gylen (27 prill 1941 - ) është një mendimtar dhe shkrimtar turk.

ThënieRedakto

  • Eja të bëjmë një marrveshje: Të heqim dorë nga martesa me qëllim që gjithë potencialin tonë ta lëshojmë në shërbim të njerzmit
Me këto fjalë, si 20-vjeçar i ishte drejtuar një kolegut të tij.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: