Dallime mes rishikimeve të "Kosova"

23 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: removing existed iw links in Wikidata)
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
{{Për përmirësim}}
 
[[Figura:Flag of Kosovo.svg|thumb|250px|Flamuri i Kosovës]]
[[w:Kosova|Kosova]] ose [[w:Republika e Kosovës|Republika e Kosovës]] është shteti më i ri në ballkan dhe në botë, ajo e shpalli pavarsinë nga [[w:Serbia]] më [[w:17 Shkurt|17 Shkurt]] [[w:2008|2008]]