Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Stavre Drenova"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
{{Për përmirësim}}
[[Skeda:Asdrenismall.jpg|frameless|djathtas|100 px]]
'''Aleksandër Stavre Drenova (ASDRENI)''' (11 prill 1872 - 1947) ka qenë një poet, publicist e patriot shqiptar dhe është autori i ''Himni i Flamurit''.
 
== CitateThënie ==
*Njeriu me vedi bishë mbet e s'ndrohet, në dëm të tjetrit rron dhe gëzohet.
 
== Thënie për të ==
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referenca ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme==
 
{{Wikipedia}}
{{Commons}}
 
{{Njerëz - cung}}