Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Stavre Drenova"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Klein Muçi zhvendosi faqen Aleks Stavre Drenova tek Aleksandër Stavre Drenova)
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Asdrenismall.jpg|frameless|djathtas|100 px]]
'''Aleksandër Stavre Drenova (ASDRENI)''' (11 prill 1872 - 1947) ka qenë një poet, publicist e patriot shqiptar. dhePoezia ështëe autoritij i ''"Himni i Flamurit''" është përzgjedhur si himni kombëtar i Shqipërisë.
 
== Thënie ==
 
*''Njeriu me vedi bishë mbet e s'ndrohet, në dëm të tjetrit rron dhe gëzohet.''
 
== Thënie për të ==