Dallime mes rishikimeve të "Mit'hat Frashëri"

ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Mithat-Frashri---1880---1949.jpg|djathtas|frameless|upright]]
{{Për përmirësim}}
'''Mit'hat Frashëri''' (25 mars 1880– 3 tetor 1949), i njohur ndryshe me emrin letrar ''Lumo Skëndo'', ishte nëpunës i lartë në Perandorinë Osmane dhe pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë ishte publicist, shkrimtar, përkthyes, albanolog, diplomat, veprimtar i çështjes kombëtare dhe kryetar i Ballit Kombëtar e i Komitetit "Shqipëria e Lirë".
 
== Thënie ==
 
*Një verë e bën detin të buçasë, një frymë e re e bën një komb të marrë një shpirt të ri.
 
== Thënie për të ==
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referenca ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia}}
{{Commons}}
 
{{Njerëz - cung}}