Dallime mes rishikimeve të "Stendali"

426 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Stendhal.jpg|frameless|right|upright]]
{{Për përmirësim}}
'''Henri Beyle''' (23 janar 1783 - 23 mars 1842), i njohur me pseudonimin ''Stendal'', është një shkrimtar francez, i njohur veçanërisht për romanet e tij ''E Kuqja dhe e Zeza'' dhe ''Manastiri i Parmës''.
 
== Thënie ==
*Nuk jam i sigurtë nëse do t'i dua në jetë dy gra, por jam i bindur se nuk mund të dua dy atdhe.
 
*''Nuk jam i sigurtë nëse do t'i dua në jetë dy gra, por jam i bindur se nuk mund të dua dy atdhe.''
 
== Thënie për të ==
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referenca ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia|Stendhal}}
{{Commons|Stendhal}}
 
{{Njerëz - cung}}