Ndryshimi mes inspektimeve të "Gënjeshtra"

13 bytes removed ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Pinochio2 1940.jpg|frameless|right|upright]]
{{Për përmirësim}}
'''Gënjeshtra''' është një pohim që besohet të jetë i rremë, zakonisht i përdorur me qëllim për të mashtruar dikë.
 
== CitateThënie ==
Citate mbi [[:w:Gënjeshtra|'''gënjeshtrën''']]:
 
* ''Një e vër gjysmake shpesh është një gënjeshtër e madhe.''
== Citate ==
* "Një [[e vërtetë]] gjysmake shpesh është një gënjeshtër e madhe" - :'''[[Benjamin Franklin]]'''
*“Bëje ''Bëje gënjeshtrën të madhe, bëje të thjeshtë, vazhdo ta përsëritësh, dhe eventualisht ata do ta besojnë atë.” — [http://thenie.org/nga/adolf-hitler Thënie nga Adolf Hitler]''
* "Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra" - Populli
:'''Adolf Hitler'''
*“Bëje gënjeshtrën të madhe, bëje të thjeshtë, vazhdo ta përsëritësh, dhe eventualisht ata do ta besojnë atë.” — [http://thenie.org/nga/adolf-hitler Thënie nga Adolf Hitler]
*“Besimi ''Besimi i të çiltërit është arma më e fuqishme e mashtruesit.” — [http://thenie.org/nga/stephen-king Thënie nga Stephen King]''
*“Diplomacia është aftësia e të ndarit të tortës në atë mënyrë që secili mendon se ka marrë copën më të madhe.” — Anonim
:'''Stephen King'''
*“Besimi i të çiltërit është arma më e fuqishme e mashtruesit.” — [http://thenie.org/nga/stephen-king Thënie nga Stephen King]
 
== Proverba ==
 
* "''Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra" - Populli''
:Gënjeshtrat zbulohen shpejt.
 
== Referenca ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia}}