Dallime mes rishikimeve të "Stendali"

19 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Stendhal.jpg|frameless|right|upright]]
'''Henri Beyle''' (23 janar 1783 - 23 mars 1842), i njohur me pseudonimin ''Stendal'', është një shkrimtar francez, i njohur veçanërisht për romanet e tij ''[[E Kuqja dhe e Zeza]]'' dhe ''[[Manastiri i Parmës]]''.
 
== Thënie ==
 
*''Nuk jam i sigurtë nëse do t'i dua në jetë dy gra, por jam i bindur se nuk mund të dua dy [[atdheu|atdhe]].''
 
== Thënie për të ==