Dallime mes rishikimeve të "Sokrati"

15 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[ImageFigura:Socrates Louvre.jpg|thumbupright|200pxframeless|Sokratidjathtas]]
{{Për përmirësim}}
'''Sokrati''' (470 p.e.s. — 399 p.e.s.) ishte një [[Filozofia|filozof]] i lashtë grek. Njihet si babai i etikës apo filozofisë morale si dhe filozofisënë përgjithësi.
 
[[Image:Socrates Louvre.jpg|thumb|200px|Sokrati]]
'''Sokrati''' ([[Greqishtja|greq.]] '''Σωκράτης''' - ''Sokratēs'' [[470 p.e.s.|470]]—[[399 p.e.s.]]) ishte një [[Filozofia|filozof]] i [[Greqia e lashtë|lashtë grek]].
 
==Citate==
1.000

edits