Dallime mes rishikimeve të "Sokrati"

172 bytes added ,  3 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
== Thënie ==
* ''Duhet të hahet për të jetuar, jo të jetohet për të ngrënë.''
* ''Kush do të lëvizë [[Bota|botën]] të lëvizë më parë vetveten.''
* ''Une e di qe jam inteligjent sepse e di qe nuk di asgje.''
* ''Sak isha një njeri shumë i ndershëm për të jetuar dhe qenë politikan.''
* ''Të gjitha luftërat janë zhvilluar për para.''
* ''Dituria e vërtetë qëndron në të diturit se nuk dini asgjë.''
* ''Të dish, është ta dish se s’'di asgjë. Kjo është domethënia e diturisë së vërtetë.''<ref>[http://thenie.org/nga/sokrati]</ref>
 
== Thënie për të ==
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referencat ==
 
{{reflist}}
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia}}
{{Commons}}
 
[[Kategoria:Filozofë]]
1.000

edits