Dallime mes rishikimeve të "Kosova"

118 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Figura:Flag of Kosovo.svg|upright|frameless|djathtas]]
'''Kosova''', osee njohur zyrtarisht si '''Republika e Kosovës''', është shtetinjë më i rishtetballkan dhe në botë, ajo e shpalli pavarsinë nga [[Serbia]] më 17 shkurtEvropën 2008Juglindore.
 
== Thënie ==
* ''Fitorja do të thotë strategji rrugëdaljeje, dhe është e rëndësishme për Presidentin të na tregoj se cila është strategjia e rrugëdaljes.''
: '''[[George W. Bush]]'''
* ''Do ta përshkruaja qëllimin e misionit si kthimi i Kosovës tek Kosovarët që ata të mund të kthehen në shtëpi dhe në të njëjtën kohë t'i tregoj [[SlobodanSllobodan MilosheviqMilosheviç|Sllobodan Milosheviçit]]it që NATO nuk do ta tolerojë gjenocidin.''
: '''George W. Bush'''
 
== Proverba ==
 
* ''Ai që s'tutet me fjalë, s'tutet as me pushkë.''
: Njerëzit që s'kanë frikë të flasin, s'kanë frikë as të vriten.
* ''Kur i morën armët Lekë Dukagjinit, tha: "Ma mirë me thon qe Leka, se qe vorri i Lekës".''
 
== Referencat ==