Dallime mes rishikimeve të "Plutarku"

495 bytes added ,  2 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
* ''Po të mos ishte [[Aleksandri]], do të doja të isha [[Diogjeni]].''
* ''Fuqia e burrit nuk është të mos bëjë gabime; prej gabimeve, të mirët dhe të mençurit fitojnë urtësi për të ardhmen.''
* ''Te fjalët mund të shohësh gjendjen mendore, karakterin dhe disponueshmërinë e atij që po flet.''
* ''Është vërtet gjë e mirë që të kesh prejardhjen e duhur, por sido që të jetë, lavdia është e paraardhësve tanë.''
* ''Burimi dhe rrënjët e ndershmërisë dhe virtytit qëndrojnë tek edukimi.''
* ''Mos i fol për lumturinë tënde, dikujt që është më pak fatlum se ti.''
* ''Duhet të dish si të dëgjosh. Kështu do të përfitosh edhe prej atyre që flasin keq.
1.000

edits