Dallime mes rishikimeve të "Plutarku"

468 bytes added ,  2 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
* ''Mos i fol për lumturinë tënde, dikujt që është më pak fatlum se ti.''
* ''Duhet të dish si të dëgjosh. Kështu do të përfitosh edhe prej atyre që flasin keq.
* ''Heshtja në momentin e duhur është mençuri dhe është më e mirë sesa çdo fjalim.''
* ''Ata që synojnë të bëjnë gjëra të mëdha, duhet që edhe të vuajnë shumë.''
* ''Një mungesë ekuilibri mes të pasurve dhe të varfërve, është e meta më e madhe e të gjithë republikave.''
* ''Fati udhëheq atë që e ndjek dhe e tërheq zvarrë atë që i reziston.''
* ''Shumë pak vese janë më se të mjaftueshme për të errësuar shumë virtyte.''
1.000

edits