Dallime mes rishikimeve të "Plutarku"

160 bytes added ,  2 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
* ''Këmbëngulja është më mbizotëruese se dhuna; dhe mund shumë gjëra, të cilat nuk mund të tejkalohen kur janë së bashku, dorëzohen kur merren pak nga pak.''
* ''Neglizhimi i së mirës nuk është më pak i dënueshëm se kryerja e së keqes.''
 
== Thënie për të ==
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referimet ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia}}
{{Commons|Plutarch}}
1.000

edits