Dallime mes rishikimeve të "Plutarku"

4 bytes added ,  2 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
Etiketa: përpunim burimi 2017
== Thënie ==
 
* ''[[Mendja]] nuk është një enë që duhet mbushur, por një zjarr që duhet mbajtur gjallë.''
* ''Nuk kam nevojë për një mik që ndryshon kur unë ndryshoj, dhe pohon me kokë kur unë pohoj me kokë; hija ime e bën shumë më mirë këtë gjë.''
* ''Ajo që ne arrijmë së brendshmi, do të ndryshojë realitetin e jashtëm.''