Dallime mes rishikimeve të "Plutarku"

2 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
* ''Burimi dhe rrënjët e ndershmërisë dhe virtytit qëndrojnë tek edukimi.''
* ''Mos i fol për lumturinë tënde, dikujt që është më pak fatlum se ti.''
* ''Duhet të dish si të dëgjosh. Kështu do të përfitosh edhe prej atyre që flasin keq.''
* ''Heshtja në momentin e duhur është mençuri dhe është më e mirë sesa çdo fjalim.''
* ''Ata që synojnë të bëjnë gjëra të mëdha, duhet që edhe të vuajnë shumë.''