Dallime mes rishikimeve të "Mit'hat Frashëri"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
No edit summary
 
{{Pa referime}}
[[Skeda:Mithat-Frashri---1880---1949.jpg|djathtas|frameless|upright]]
'''Mit'hat Frashëri''' (25 mars 1880– 3 tetor 1949), i njohur ndryshe me emrin letrar ''Lumo Skëndo'', ishte nëpunës i lartë në Perandorinë Osmane dhe pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë ishte publicist, shkrimtar, përkthyes, albanolog, diplomat, veprimtar i çështjes kombëtare dhe kryetar i [[Ballit Kombëtar]] e i Komitetit "Shqipëria e Lirë".