Dallime mes rishikimeve të "Sokrati"

16 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
{{Pa referime}}
[[Figura:Socrates Louvre.jpg|upright|frameless|djathtas]]
'''Sokrati''' (470 p.e.s. — 399 p.e.s.) ishte një [[Filozofia|filozof]] i lashtë grek. Njihet si babai i etikës apo filozofisë morale si dhe filozofisënë përgjithësi.