Dallime mes rishikimeve të "Stendali"

16 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
No edit summary
{{Pa referime}}
[[Skeda:Stendhal.jpg|frameless|right|upright]]
'''Henri Beyle''' (23 janar 1783 - 23 mars 1842), i njohur me pseudonimin ''Stendal'', është një shkrimtar francez, i njohur veçanërisht për romanet e tij ''[[E Kuqja dhe e Zeza]]'' dhe ''[[Manastiri i Parmës]]''.