Dallime mes rishikimeve të "Kosova"

697 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Kosovë u zhvendos tek Kosova)
No edit summary
[[w:Kosova|Kosova]] ose [[w:Republika e Kosovës|Republika e Kosovës]] është shteti më i ri në ballkan dhe në botë, ajo e shpalli pavarsinë nga [[w:Serbia]] më [[w:17 Shkurt|17 Shkurt]] [[w:2008|2008]]
==Besa==
 
==Citime mbi Kosovën==
===[[George W. Bush]]===
 
{{citat|Fitorja do të thotë strategji rrugëdaljeje, dhe është e rëndësishme për Presidentin të na tregoj se cila është strategjia e rrugëdaljes.}}
 
{{citat|Do ta përshkruaja qëllimin e misionit si kthimi i Kosovës tek Kosovarët që ata të mund të kthehen në shtëpi dhe në të njëjtën kohë t'i tregoj [[w:Slobodan Milosheviq|Z. Miloseviq]] që NATO nuk do ta toleroj gjenocidin.}}
 
==Citime nga Kosova==
===Besa===
Thënie për [[Besa|Besën]] dhe artikulli [[w:Besa|Besa]]
----
*''Ai që s'tutet me fjalë, s'tutet as me pushkë.''
 
*''{{citat|Ai që s'tutet me fjalë, s'tutet as me pushkë.''}}
*''Kur i morën armët Lekë Dukagjinit, tha: "Ma mirë me thon qe Leka, se qe vorri i Lekës".''
 
*''{{citat|Kur i morën armët Lekë Dukagjinit, tha: "Ma mirë me thon qe Leka, se qe vorri i Lekës".''}}
 
[[Category:Fjalë të urta]]
229

edits