Dallime mes rishikimeve të "Kosova"

61 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Figura:Flag of Kosovo.svg|thumb|250px|Flamuri i Kosovës]]
[[w:Kosova|Kosova]] ose [[w:Republika e Kosovës|Republika e Kosovës]] është shteti më i ri në ballkan dhe në botë, ajo e shpalli pavarsinë nga [[w:Serbia]] më [[w:17 Shkurt|17 Shkurt]] [[w:2008|2008]]
 
229

edits