Dallime mes rishikimeve të "Kosova"

513 bytes added ,  13 vjet më parë
 
{{citat|Do ta përshkruaja qëllimin e misionit si kthimi i Kosovës tek Kosovarët që ata të mund të kthehen në shtëpi dhe në të njëjtën kohë t'i tregoj [[w:Slobodan Milosheviq|Z. Miloseviq]] që NATO nuk do ta toleroj gjenocidin.}}
Lavdi deshmorve te kombit te cillet na e mundesuan kete liri
I leht ju qoft dheu, ata jan te bekuarit e Zotit , se Zoti i fali Racat e Kombet dhe se Deshmoret ran me vullnetin e Zotit per ta mbrojtur Kombin nga qfarimi Millosheviq ..
Ata qe kontribojn ne ndretimin e Kosoves se vujtur shekuj me radh do ta ken mundesin dhe nderin qe ti shohin perseri deshmoret e Kosoves ,se nje dite ata qe ran per te jetuar ne do te kerkojn nga ne llogari dhe do ti pershendesin ata qe po e ndertojn amanetin e tyre......LAVDI
 
==Citime nga Kosova==
Anonymous user