Dallime mes rishikimeve të "Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{citat|'''Zoti Gibs''': Një kockë të ngectë në fyt more hajvan!}})
 
No edit summary
[[Skeda:POTC Logo.png|frameless|djathtas]]
 
'''''Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë''''' është filmi i parë në serinë e filmave ''Piratët e Karaibeve'' shkruar nga [[Ted Elliott]] dhe [[Terry Rossio]]. Filmi me regji nga [[Gore Verbinski]] tregon historinë e një pirati me emrin [[Xhek Sperrou]] dhe një farkëtari të quajtur [[Uill Tërner]]. Të dy personazhet nisen të shpëtojnë vajzën e guvernatorit [[Elizabeta Suan]] nga ekuipazhi i mallkuar i anijes së kapiten [[Hektor Barbosa|Hektor Barbosës]], ''[[Perla e Zezë]]''
 
{{citat|'''Zoti Gibs''': Një kockë të ngectë në fyt more hajvan!}}
 
 
[[Kategoria:Film]]
[[Kategoria:Piratët e Karaibeve]]