Hape menynë kryesore

Wikiquote β

Çfarë janë citatet?Redakto

Citatet janë në të njëjtën kohë më të zakonshmet dhe madhështore. Cilido qoftë qëndrimi filozofik, shteti, raca apo feja e origjinës së tyre; qofshin ato serioze apo të çuditshme; pa marrë parasysh nëse krijuesi tyre është i famshëm ose famëkeq, i diskutueshëm ose i njohur, citatet janë thelbi i urtësisë të përsosura me disa fjalë të vogla dhe të zgjedhura mirë.

Çfarë është Wikicitate?Redakto

Wikicitate është një koleksion i saktë dhe gjithëpërfshirës i citateve të njohura.

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull për fjalën: