Crab Nebula.jpg

Astronomia është shkencë që përfshin vrojtimin dhe shpjegimin e dukurive që ndodhin jashtë Tokës dhe atmosferës së saj.

ThënieRedakto

  • Sipas astronomëve modernë, universi është i fundmë. Kjo është ngushëlluese, sidomos për ata si puna ime, që harrojnë ku i vënë gjërat.[1]
Woody Allen
  • A besoj në astrologji?! Unë nuk besoj as në astronomi.[2]
Peter de Vries

ProverbaRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Allen, Woody. "Aforizma.al- Thënie nga Woody Allen". Aforizma.al. Marrë më 14 dhjetor 2020.
  2. ^ de Vries, Peter. "Aforizma.al- Thënie nga Peter de Vries". Aforizma.al. Marrë më 14 dhjetor 2020.

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me:


Wikifjalori ka informacione në lidhje me: