Faqja kryesore

Mirë se vini në Wikicitate,
përmbledhja e lirë e citateve të cilën mund ta redaktoni edhe ju.
317 artikuj në shqip
E martë, 31 janar, 2023, 10:45

Wikicitate është një përmbledhje e lirë në rrjet dedikuar citateve të referuara nga njerëz dhe vepra artistike të shquara nga të gjitha gjuhët e botës. Përpara se të nisni të redaktoni, vizitoni Portalin e Komunitetit për të mësuar si mund të kontribuoni në Wikicitate si dhe lajmet më të fundit në lidhje me projektin. Pasi të keni bërë disa prova te livadhi, kyçuni dhe mund të filloni menjëherë të redaktoni pothuajse çdo faqe.
Thënia e javës
Na vjen me të vërtetë keq, për këtë javë nuk është zgjedhur asnjë thënie!

Thënia e javës nuk është përcaktuar për këtë javë. Ju lutemi, kontaktoni me një administrator nga lista këtu në lidhje me këtë problem. Ndërkohë mund t'i hidhni një sy thënieve të javëve të kaluara te Kategoria:Thënia e javës.

Complaints icon-black.svg

Lajmet

 • Bukur, thjeshtë dhe pa gabime! - Tani artikujt mund të nisen pjesërisht të paraformatuar sipas llojit te Wikiquote:Shkruaj një artikull. Lidhja është shtuar dhe te lidhjet anësore e faqja kryesore.
 • Errësira bie... - MediaWiki:Gadget-dark-mode dhe MediaWiki:Gadget-dark-mode-toggle lejojnë errësimin e sfondit për një përdorim më të lehtë për sytë në ambiente të errëta. Aktivizoji te parapëlqimet.
 • Mirë e bukur! - Ibrahim Rugova shpallet artikull i mirë.
 • Shih ore! Erdhi boti! - MajavahBot është një robot i ri që do të përdoret për arkivimet automatike të faqeve. Ndiqni kontributet e tij këtu.
 • I përkryer! - Wikicitate ka artikullin e parë të përkryer: Faik Konica.
 • Filtrojmë, xhaxho, filtrojmë... - Aktivizohet filtrimi i redaktimeve për t'u mbrojtur ndaj redaktimeve keqdashëse.
 • ¡Hola amigo! - Lidhjet e kolonës anësore ofrojnë mbështetje në 5 gjuhë të ndryshme tashmë.
 • Ndihmë nga jashtë. - Xaosflux emërohet administrator ndërfaqeje për të ndihmuar për 1 muajWikicitate.
 • 250 për besë! - Wikicitate ka tashmë mbi 250 artikuj. Faleminderit të gjithëve!
 • Tungjatjeta o mik! - Mirëpritja e përdoruesve të rinj tashmë është automatizuar falë zgjatimit NewUserMessage. Shikoni më shumë në Kuvendi#Zgjatim i ri në komunitet.

Shkruaj një artikull

Faqet në rrjet

Foreign language support

Nuvola apps edu languages.svg
If you have any problem and don't understand Albanian, please ask for assistance here.

Artikujt e rinj

 • 15 janar 2023 18:07Edit Durham (hist | redakto) ‎[1.574 byte]Klein Muçi (diskuto | kontribute) (Faqe e re: '''Mary Edith Durham''' (8 dhjetor 1863 - 15 nëntor 1944) ishte një udhëtare, shkrimtare dhe antropologe britanike që u bë e njohur për shkrimet e saj rreth jetës në trojet shqiptare, në fund të shekullit të XIX dhe fillim të shekullit të XX. == Thënie == *''Një anëtar i fisit Shosh, kohë më parë, kishte pasur një grindje me një anëtar të fisit Ghoani, i cili në fund të grindjes e gjuajti me një gacë prej oxhakut. E kishte bërë një bela. Fyerja ësh...) fillimisht i krijuar si "Edith Durham"
 • 15 janar 2023 13:26Franc Nopça (hist | redakto) ‎[2.211 byte]Klein Muçi (diskuto | kontribute) (Faqe e re: Baroni Franz Nopcsa von Felső-Szilvás (3 maj 1877 – 25 prill 25 1933), i njohur gjithashtu si Baroni Nopça, ishte një aristokrat, aventurier, studiues, gjeolog, palenteolog dhe albanolog hungarez. Ai shquhet si një nga themeluesit e paleobiologjisë dhe si krijuesi i hartës së parë të plotë gjeologjike të Shqipërisë veriore. == Thënie == *''Mua më la mbresa të thella një episod që më ndodhi në luginën e Cemit, afër Urës së Tamarës, në rajonin e Kelme...) fillimisht i krijuar si "Franz Nopcsa von Felső-Szilvás"

Nëse faqja është bosh do të thotë se nuk ka pasur artikuj të rinj për këtë muaj.

Këshilla

Wikimedia-logo.svg
Wiktionary-logo-en.png Wiki-Fjalori
Fjalori i lirë
Wikibooks-logo.svg Wiki-Librat
Libra dhe tekste didaktike
Wikipedia-logo-v2.svg Wikipedia
Enciklopedia e lirë
Wikisource-logo.svg Wiki-Burimet
Libraria e lirë
Wikispecies-logo.svg Wiki-Speciet
Lista e gjallesave
Wikinews-logo-en.png Wiki-Lajmet
Lajmet e lira
Wikimedia Community Logo.svg Meta-Wiki
Koordinimi i të gjitha projekteve
Commons-logo.svg Commons
Depoja e përbashkët e materialeve multimediale
Wikiversity-logo-en.svg Wikiversiteti
Qendra e mësimit pa kufi
Wikidata-logo.svg Wikidata
Baza e lirë e të dhënave
Wikivoyage-Logo-v3-icon.svg Wiki-Udhëtime
Guida turistike e hapur
MediaWiki-2020-icon.svg MediaWiki
Udhëzimet teknike
Lexojeni në një gjuhë tjetër