Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Ayrton Senna (21 mars 1960 - 1 maj 1994) ishte garues në garat automobilostike Formula 1. Vjen nga Brazili dhe ka fituar tri herë titullin e kampionit në këto gara.

Thënie Redakto

  • Në një ditë të caktuar, në kushte të caktuara, mendon se ke kufi. Pastaj ti nisesh kah ky kufi dhe e prek këtë kufi, dhe mendon, 'Mirë, ky është kufiri'. Dhe pra e prekë këtë kufi, diçka ndodhë dhe ti papritmas mund të shkosh ka mëtutje (kufirit). Me fuqinë e mendjes sate, përcaktimin tënd, instinktin tënd dhe përvojën gjithashtu mund të fluturosh shumë lartë.
  • Të jesh i dyti është të jesh i pari që humbë.
  • Nuk ka aksidente të vogla në këtë qark.
Duke biseduar mbi qarkun Imola para aksidentit fatal në garën e vitit 1994.
  • Do të jetë sezon me shum aksidente, dhe me rrezik do të them se do të jemi shumë me fat nëse diçka shumë serioze nuk ndodhë.
Para fillimit të sezonit 1994.

Thënie për të Redakto

Thënie të atribuara gabimisht Redakto

Referimet Redakto

Shiko edhe Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: