Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Bruce Barton.jpg

Bruce Barton (5 gusht 1886 - 5 korrik 1967) ishte një shkrimtar dhe politikan amerikan.

ThënieRedakto

  • Nganjëherë kur mendoj se ç’pasoja të mëdha rrjedhin nga gjëra të vogla... bindem... se nuk ka gjëra të vogla.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: