Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Sir Charles Spencer Chaplin (16 prill 1889 - 25 dhjetor 1977) shpesh i njohur me emrin e tij artistik Charlie Chaplin ishte një komedian dhe regjisor anglez. Charlie Chaplin u bë i njohur në të gjithë botën me personazhin e tij të Vagabondit dhe konsiderohet një nga figurat më të rëndësishme në industrinë e filmave.


Thënie Redakto

  • Luftërat, konfliktet, është e gjitha biznes. Një vrasje e krijon një të keq por milliona heronj.

Thënie për të Redakto

Thënie të atribuara gabimisht Redakto

  • Një ditë pa të qeshura, është ditë e çuar dëm.

Referime Redakto

Shiko edhe Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: