Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


True Detective logo.png

True Detective është një serial antologjik amerikan i vitit 2014. Në sezonin I, personazhet kryesorë, dy detektivët, u portretizuan nga Matthew McConaughey dhe Woody Harrelson.

Detektivi Rust CohleRedakto

  • Mendoj që ndërgjegjja e njeriut është një gabim tragjik shumë i madh që ka ndodhur gjatë evolucionit
  • Është e enjte dhe mbrëmje. E enjta është njëra nga ditët e mia të pushimit. Në ditët e mia të pushimit, filloj të pij në mbrëmje. Ju s'mund ta ndërprisni këtë.

DialogëtRedakto

Det. Cohle: Ti më the që të flas.
Det. Martin Hart: Tash po të them që ta mbyllësh gojën.

SlloganeRedakto

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto