Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Donald Trump Pentagon 2017.jpg

Donald Trump (14 qershor 1946 - ) është presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, biznesmen amerikan, manjat, multi-miliarder, investitor.

ThënieRedakto

  • Ndonjëherë, me humbjen e një beteje, ti gjen një rrugë të re për të fituar luftën.
  • Kur dikush të sfidon ty, lufto. Bëhu brutal, bëhu i fortë.
  • Është gjithmonë mirë të jesh i nënvlerësuar.
  • Ndonjëherë, investimet më të mira janë ato të cilat nuk i bën.
  • Një ndër problemet thelbësore sot është se politika është kaq e turpshme, njerëzit e mirë nuk shkojnë në qeveri.
  • Unë mbështes kujdesin mjekësor për njerëzit. Dua që njerëzit të kenë mjaftueshëm kujdes. Por unë poashtu dua një kujdes mjekësor të cilin mund t'a përballojmë si shtet. Kam njerëz dhe miq që mbyllin bizneset e tyre për shkak të Obamacare.
  • Nëse njerëzit mund të hyjnë thjesht në shtetin tënd ilegalisht, atëherë ti nuk ke shtet.
  • Nuk më pëlqejnë humbësit.
  • Njerëzit më duan mua. Dhe e di çfarë, unë kam qenë shumë i suksesshëm. Të gjithë më duan mua.
  • Dikush tha se unë jam njeriu më i famshëm në Arizonë sepse unë flas të vërtetën.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: