Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Gjergj Fishta (23 dhjetor 1871 - 30 dhjetor 1940) ishte një frat patriot, shkrimtar, publicist dhe arsimtar. Vepra e tij Lahuta e Malcis konsiderohet si Iliada e shqiptarëve.

ThënieRedakto

  • Më lehtë është me mbledhë një thes pleshta se ti bashkosh dy shqiptarë.
  • Vërtetë ne Bajram e Pashkë, por shqiptarinë e kemi bashkë.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me: