Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Harold Robbins (1979).jpg

Harold Robbins (21 maj 1916 - 14 tetor 1997) ishte shkrimtar amerikan.

ThënieRedakto

  • Ndonjëherë ndodh diçka dhe kupton se të gjithë njerëzit që thonin se të donin, zhduken, ndërsa diçka që kurrë nuk ja kishe hedhur sytë, të zgjat dorën për të ndihmuar.
  • Njerëzit nuk janë si bizneset. Nuk mund t'i blesh apo t'i shesësh ata si një pronë. Nuk mund t'i kyçësh në një dhomë dhe të presësh ta vlerësojnë.
  • Të jetosh në zemrat që lë pas, do të thotë të mos vdesësh.
  • Çdo mashkull e ka një çmim. Disa kanë paranë, disa femrat, disa pushtetin. Por mashkullin e ndershëm nuk e blen dot: ai është krenar dhe nuk të kushton gjë për ta blerë.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: