Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Helen KellerA.jpg

Helen Adams Keller (27 qershor 1880 - 1 qershor 1968) ishte shkrimtare amerikane dhe aktiviste.

ThënieRedakto

  • Ç'mund të ishte më e keqe se verbëria e trashëguar? ... të kesh sy e të mos kesh vizion.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: