Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Hst-by-rsexton-longbeach-5-1989-0.jpg

Hunter Stockton Thompson (18 korrik 1937 - 20 shkurt 2005) ishte gazetar dhe shkrimtar amerikan, si dhe themeluesi i Gonzo Journalism.

ThënieRedakto

  • Ne jemi të gjithë vetëm, lindim vetëm, vdesim vetëm dhe kur një ditë e kthejmë kokën pas, pavarësisht miqve dhe shoqërive tona, kuptojmë se kemi qenë vetëm gjatë gjithë kohës. Kjo gjë e bën respektin për veten kaq të rëndësishëm, dhe nuk e di se si mund të respektohet vetvetja, nëse gjithë kohës i ke sytë te zemra dhe mendja e të tjerëve për lumturinë tënde.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: