I miri, i keqi dhe i shëmtuari

film
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


I Miri, I keqi, I Shëmtuari, është film amerikan i vitit 1966 me Eli Wallach, Clint Eastwood dhe Lee Van Cleef. Regjia u bë nga Sergio Leone, kurse skenari nga Agenore Incrocci, Furio Scarpelli, Luciano Vincenzoni, dhe Sergio Leone.

Për tre burra, Lufta Civile s'ishte ferr. Ishte ushtrim!

I shëmtuariRedakto

  • Kur duhet të qëllosh, qëllo. Mos fol.

DialogëtRedakto

SlloganetRedakto

  • Për tre burra, Lufta Civile s'ishte ferr. Ishte ushtrim!

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me: