John Maxwell

shkrimtar afrikano-jugor
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


John Calvin Maxwell (1947 - ) është një shkrimtar dhe pastor amerikan i cili ka shkruar shumë libra të fokusuar më së shumti te tema e udhëheqjes.

ThënieRedakto

  • Udhëheqja është aftësi e tërheqjes së përkrahësve dhe të pasardhësve.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto