Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Giorgos Seferis 1963.jpg

Giorgos Seferis (29 shkurt 1900 - 20 shtator 1971), ishte shkrimtar grek dhe fitues i Çmimit Nobel për letërsi në vitin 1963.

ThënieRedakto

  • Ngado që shkoj atdheun e marr me vete.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me: