Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Julius fucik.jpg

Julius Fučík (18 qershor 1872 - 25 shtator 1916) ishte një kompozitor çek dhe dirigjent bandash ushtarake.

ThënieRedakto

  • Njerëz të veçantë mund të zvetënohen moralisht, por një popull kurrë.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto