Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


MarkosBotsaris.jpg

Marko Boçari (1788 - 21 gusht 1823) ishte një kapiten suliot i luftës guerrile dhe Hero i Revolucionit Grek.

ThënieRedakto

  • Mos harroni se vetëm me therori e me gjak një komb mund të këpusë vargonjtë e robërisë e të fitojë lirinë e tij.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: