Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Phil Barker (5 nëntor 1932 - ) është një nga figurat kryesore në zhvillimin e lojërave moderne luftarake të tavolinës dhe është bashkëthemelues i Grupit të Kërkimeve të Lojërave Luftarake.

ThënieRedakto

  • Vetëbesimi i lartë i kualitetit luftarakë të tyre i shpije shpejtë në gjendje të ngushtë, nga e cila vetëm trimëria e tyre mund t'i nxjerrë.
Për ushtarët ilirë

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto