Piratët e Karaibeve: Në fund të botës

film
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Pirates of the Caribbean 3 Logo.svg

Piratët e Karaibeve: Në fund të botës është film amerikan i zhanrit fantazi i vitit 2007 nga regjisori Gore Verbinski dhe skenaristë Ted Elliott, Terry Rossio.

Jack SparrowRedakto

  • Ne duhet të luftojmë, për të ikur.
  • Mos lëvizni! Me ka rënë truri.
  • Zotërinjë, po i laj duar nga kjo çudi.
  • Nuk e kam fytyrën e tantulës.

Elizabeth SwannRedakto

  • Është shumë vonë për të fituar faljen time.

DialogëtRedakto

Kapiten Vallenueva: [për Barbossa-n] Vrite.
Captain Jocard: Preja gjuhën
Jack Sparrow: Vrite, preja gjuhën dhe vritja gjuhën... dhe ndoshta do ta shkurtojë mjekrrën e tij të shthurrur.
Davy Jones: Frikësohesh nga vdekja
Jack Sparrow: Nuk e ke idenë.
Guvernatori Swann: Elizabeth, a je e vdekur?
Elizabeth Swann: Jo!
Guvernatori Swann: Unë, mendoj se jam.

SlloganetRedakto

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto