Rexhep Qosja

shkrimtar shqiptar

Rexhep Qosja (25 qershor 1936 - ) është historian letërsie, kritik letrar, shkrimtar, publicist dhe akademik shqiptar.

ThënieRedakto

  • Te liria nuk arrihet me lule, por me vuajtje dhe mundime të gjata.
  • Unë nuk mund të ndihem ndryshe nga populli, të cilit i përkas.[1]

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Qosja, Rexhep (1998). Jorgaqi, Nasho; Lloshi, Xhevat (red.). Antologjia e fjalës së mençur. Botimet Enciklopedike. fq. 13.

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me: