Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Official Portrait of President Reagan 1981.jpg

Ronald Reagan (6 shkurt 1911 - 5 qershor 2004) ishte një politikan, anëtar i Partisë Republikane, komentator dhe aktor amerikan, i cili shërbeu si presidenti i 40-të i ShBA-së nga 1981 deri më 1989.

ThënieRedakto

  • Ne nuk mund të ndihmojë të gjithë, por të gjithë mund të ndihmojnë dikë.
  • Beso, por verifiko.
  • Kur nuk mund t'i bësh të shohin dritën, bëji të ndjejnë nxehtësinë.
  • Ne kemi detyrën të mbrojmë një fëmijë të palindur.
  • Njerëzit nuk bëjnë luftëra, qeveritë bëjnë.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhja të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: