Hape menynë kryesore
Samuel Johnson by Joshua Reynolds.jpg

Samuel Johnson (7 shtator 1709 – 13 dhjetor 1784), i njohur si Dr. Johnson ishte një shkrimtar anglez që dha kontribute të njohura si poet, dramaturg, esaist, moralist kritik letrar, biograf, redaktor dhe leksikograf.

ThënieRedakto

  • Nuk mund të ketë miqësi pa besim dhe nuk ka besim pa integritet.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: