Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Selman Riza (21 dhjetor 1909 - 16 dhjetor 1988) ka qenë publicist, gjuhëtar dhe albanolog kosovar.

ThënieRedakto

  • Atë ç'bën njeriu për atdhe duhet ta harrojë.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me: