Dallime mes rishikimeve të "Sokrati"

37 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 45 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q913)
No edit summary
* Duhet të hahet për të jetuar, jo të jetohet për të ngrënë.
* Kush do të lëvizë botën të lëvizë më parë vetveten.
* Une e di qe jam inteligjent sepse e di qe nuk di asgje.
* Un e di që s´di.
* Sak isha një njeri shumë i ndershëm për të jetuar dhe qenë politikan.
* Këshilla ime për ty është të martohesh; nëse do të gjesh një grua të mirë, do të jesh i lumtur; nëse nuk do ta gjesh do të bëhesh një filozof.
Anonymous user