Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Taras Shevchenko 1859 (zoom).jpg

Taras Hryhorovych Shevchenko (9 mars 1814 - 10 mars 1861) ishte poet, piktor dhe humanist ukrainas i konsideruar poeti më i madh ukrainas.

ThënieRedakto

  • As dielli nuk të ngroh në vend të huaj.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: